KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673044

nr 1667 3044

Katrin Kahl

(f. 1954), Sverige

Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad. Olja på duk, 101x180 cm, oramad

Katrin Kahl, svensk formgivare och bildkonstnär född 1954.

måndag 9 december 2024
kl 18:10:24

  • Tema
  • 9 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Katrin Kahl

Läs mer om Katrin Kahl